Filtry do półmasek neoprenowych

Zastosowanie:
Filtr antysmogowy w postaci wkładki do półmaski neoprenowej służy do zabezpieczenia układu oddechowego przed wdychaniem uciążliwych pyłów i zapachów związanych m.in. z emisją spalin samochodowych.

Filtr połączony z półmaską neoprenową ( NEO Z, NEO N, NEO MIX, NEO F, NEO CZ) idealnie nadaje się do codziennego użytku w drodze do szkoły, biura, na zakupy.

Budowa filtra umożliwia skuteczną filtrację pyłów PM10PM2,5, jak i submikronowych oraz dzięki wykorzystaniu warstwy z węgla aktywnego pozwala na absorbcję związków chemicznych takich jak: benzo(a)pireny, dwutlenek siarki (SO2) i dwutlenek azotu (NO2), związki toksyczne dla organizmu, powstające na skutek spalania paliw. 
Służy:
WYMIANA FILTRA:
1. Otworzyć maskę. Po otwarciu – widoczne będą wewnętrzne części zaworów wydechowych.
2. Otworzyć każdy zawór, zgodnie z zamieszczoną na nim instrukcją (OPEN). Obrót zaworu spowoduje odłączenie go od części zewnętrznej.
3. Wymontować dwa zawory, wyjąć filtr.
4. Włożyć nowy filtr. Zamknąć każdy zawór, zgodnie z zamieszczoną na nim instrukcją (CLOSE). Obrót zaworu zakończy procedurę wymiany.
Opis:
Czas użytkowania FILTRA zależy od wielu czynników tj. budowa ciała, wiek, wzrost, poziom wysiłku fizycznego, wykonywana czynność.

Przyjmuje się że produkt przydatny jest do użytku do momentu gdy opory oddechowe wynikające z zapchania pyłem są zbyt duże i uniemożliwiają swobodne oddychanie lub występuje zmiana organoleptyczna atmosfery powietrza pod płaszczyzną filtra w postaci wyczucia zapachu lub smaku substancji niebezpiecznej.


Do góry